2008 Носители на ''Аскеер"

Награда за постижения в театралното изкуство "Аскеер" Носители на “Аскеер” за цялостно творчество (1991-2019) 1991 Носители на "Аскеер" 1992 Носители на "Аскеер" 1993 Носители на "Аскеер" 1994 Носители на "Аскеер" 1995 Носители на "Аскеер" 1996 Носители на "Аскеер" 1997 Носители на "Аскеер" 1998 Носители на "Аскеер" 1999 Носители на "Аскеер" 2000 Носители на "Аскеер" 2001 Носители на "Аскеер" 2002 Носители на "Аскеер" 2003 Носители на "Аскеер" 2004 Носители на "Аскеер" 2005 Носители на "Аскеер" 2006 Носители на "Аскеер" 2007 Носители на "Аскеер" 2008 Номинации на "Аскеер" 2008 Носители на ''Аскеер" 2009 Номинации за "Аскеер" 2009 Носители на ''Аскеер" 2010 Номинации за "Аскеер" 2010 Носители на ''Аскеер" 2011 Номинации за "Аскеер" 2011 Носители на "Аскеер" 2012 Номинации за "Аскеер" 2012 Носители на "Аскеер" 2013 Номинации за "Аскеер" 2013 Носители на "Аскеер" 2014 Номинации за "Аскеер" 2014 Носители на "Аскеер" 2015 Номинации за "Аскеер" 2015 Носители на "Аскеер" 2016 Номинации за "Аскеер" 2016 Носители на "Аскеер" 2017 Номинации на "Аскеер" 2017 Носители на "Аскеер" 2018 Номинации за "Аскеер" 2018 Носители на "Аскеер" 2019 Номинации за "Аскеер" 2019 Носители на "Аскеер" 2021 Номинации за "Аскеер"
НОСИТЕЛИ  НА  НАГРАДАТА   „АСКЕЕР 2008”

 

 


 

ЦЯЛОСТНО ТВОРЧЕСТВО

Кирил Дончев

 


 

      I. ПОДДЪРЖАЩА МЪЖКА РОЛЯ

 

  Цветан Алексиев за ролята на Сольоний в „Три сестри” от А. П. Чехов, режисьор Крикор Азарян, Младежки театър „Николай Бинев”


II. ПОДДЪРЖАЩА ЖЕНСКА РОЛЯ

 Снежина Петрова за ролята на Дагни Юел в „Стриндберг в Дамаск” от Георги Тенев и Иван Добчев, режисьор Иван Добчев, Театрална работилница „Сфумато”


III. ИЗГРЯВАЩА ЗВЕЗДА

 Яна Титова за ролята на Ирина в „Три сестри” от А. П. Чехов, режисьор Крикор Азарян, Младежки театър „Николай Бинев”


IV. СЦЕНОГРАФИЯ

 Никола Тороманов за „Валентинов ден” от Иван Вирипаев, режисьор Явор Гърдев, Малък градски театър „Зад канала”


V. КОСТЮМОГРАФИЯ

 Диана Добрева и Николина Богданова за „Макбет” от Уилям Шекспир, режисьор Диана Добрева, Родопски драматичен театър „Николай Хайтов” – Смолян


VI. ТЕАТРАЛНА  МУЗИКА

 Петя Диманова за „Макбет” от Уилям Шекспир, режисьор Диана Добрева, Родопски драматичен театър „Николай Хайтов” – Смолян


VII. ВОДЕЩА МЪЖКА РОЛЯ

Атанас Атанасов за ролята на Eнрик Фонт в „Шведска защита” от Жорди Галсеран, режисьор Бина Харалампиева, Малък градски театър „Зад канала”


VIII. ВОДЕЩА ЖЕНСКА РОЛЯ

 Мариана Жикич за ролята на Дора в „Сексуалните неврози на нашите родители” от Лукас Берфус, режисьор Николай Поляков, Общински театър „Възраждане”


IX. РЕЖИСУРА

 Галин Стоев за „Малка пиеса за детска стая” от Яна Борисова, Театър 199 „Валентин Стойчев”


X. ПРЕДСТАВЛЕНИЕ

 „Лазар и Иисус” по апокрифа на Емилиян Станев, авторски спектакъл на Иван Добчев, Театрална работилница „Сфумато”


XI. СЪВРЕМЕННА БЪЛГАРСКА ДРАМАТУРГИЯ

 „Малка пиеса за детска стая” от Яна Борисова,  Театър 199  “Валентин Стойчев”, режисьор Галин Стоев




Представяме ви
Програма
ГЛЕДАЙТЕ ТАЗИ СЕДМИЦА
26 Октомври (Вторник)
27 Октомври (Сряда)
27 Октомври (Сряда)
28 Октомври (Четвъртък)
29 Октомври (Петък)
19.00 ч. "Албена"
30 Октомври (Събота)
30 Октомври (Събота)


Уважаеми ЗРИТЕЛИ, всички представления на Голяма сцена на Театър "БЪЛГАРСКА АРМИЯ" са с начален час 19.00ч. Представленията на камерна сцена "Миракъл" и сцена-клуб "МаксиМ" са от 19.30ч. Закъснелите зрители не се допускат. При отмяна на представление, ще бъдете своевременно информирани на нашата web страница. Театър "БЪЛГАРСКА АРМИЯ" си запазва правото да прави промяна в програмата.
Партньори