Носители на ''Аскеер 2009"

Номинации на Фондация “А`Аскеер 2008” “Аскеер” през годините Носители на “Аскеер” за цялостно творчеството Номинации за "Аскеер 2008" в категория Съвременна българска драматургия Номинации за"Аскеер 2008" Носители на ''Аскеер 2008" Номинации за "Аскеер 2009" в категория Съвременна българска драматургия Номинации за"Аскеер 2009" Носители на ''Аскеер 2009" "Аскеер 2009" - Отзиви в медиите Номинации за "Аскеер 2010" в категория Съвременна българска драматургия Номинации за"Аскеер 2010" Носители на ''Аскеер 2010" Номинации за "Аскеер 2011" в категория Съвременна българска драматургия Номинации за"Аскеер 2011" Носители на "Аскеер 2011" Номинации за "Аскеер 2012" в категория Съвременна българска драматургия Номинации за"Аскеер 2012" Носители на "Аскеер 2012" Номинации за "Аскеер 2013" в категория Съвременна българска драматургия Номинации за"Аскеер 2013" Носители на "Аскеер 2013" Номинации за "Аскеер 2014" в категория Съвременна българска драматургия Номинации за"Аскеер 2014" Носители на "Аскеер 2014" Номинации за "Аскеер 2015" в категория Съвременна българска драматургия Номинации за"Аскеер 2015" Носители на "Аскеер 2015" Номинации за "Аскеер 2016" в категория Съвременна българска драматургия Номинации за"Аскеер 2016" Носители на "Аскеер 2016" Номинации на "Аскеер 2017" Носители на "Аскеер 2017" Номинации за "Аскеер 2018" в категория Съвременна българска драматургия Номинации за "Аскеер 2018" Носители на "Аскеер 2018" Номинации за "Аскеер 2019"

  НОСИТЕЛИ  НА  НАГРАДАТА   „АСКЕЕР 2009”

 


 

ЦЯЛОСТНО ТВОРЧЕСТВО

Георги Черкелов

 


 

      I. ПОДДЪРЖАЩА МЪЖКА РОЛЯ

 

Захари Бахаров за ролята на Пип в „Три дъждовни дни” от Ричард Грийнбърг, режисьор Владимир Люцканов, Театър 199 „Валентин Стойчев”


II. ПОДДЪРЖАЩА ЖЕНСКА РОЛЯ

 Станка Калчева за ролята на Джанет Бърмайстър в „Страхотни момчета” от Дейвид Язбек и Терънс Макноли, режисьор Владимир Люцканов, Младежки театър "Николай Бинев"


III. ИЗГРЯВАЩА ЗВЕЗДА

 Димо Алексиев за ролята на Калигула в „Калигула” от Албер Камю, режисьор Явор Гърдев, ДТ "Стоян Бъчваров" - Варна


 

IV. СЦЕНОГРАФИЯ

 Васил Абаджиев за „Краят на играта” от Самюел Бекет, режисьор Лили Абаджиева, Театър 199 "Валентин Стойчев"


 

V. КОСТЮМОГРАФИЯ

Даниела Олег Ляхова за „ОООО - Сънят на Гогол” по "Невски проспект", "Иван Фьодорович Шпонка", "Женитба", "Записки на лудия" от Николай Василиевич Гогол, режисьор Маргарита Младенова и Иван Добев, Театрална работилница "Сфумато"


VI. ТЕАТРАЛНА  МУЗИКА

 Асен Аврамов за  „ОООО - Сънят на Гогол” по "Невски проспект", "Иван Фьодорович Шпонка", "Женитба", "Записки на лудия" от Николай Василиевич Гогол, режисьор Маргарита Младенова и Иван Добев, Театрална работилница "Сфумато"


 

VII. ВОДЕЩА МЪЖКА РОЛЯ

Николай Урумов за ролята на Клов в „Краят на играта" от Самюъл Бекет, режисьор Лили Абаджиева, Театър 199 "Валентин Стойчев"


VIII. ВОДЕЩА ЖЕНСКА РОЛЯ

 Ирмена Чичикова за ролята на Мариане в „Изкуството да смиташ боклука под килима" от Ингмар Бергман, режисьор Десислава Шпатова, ДТ "Константин Величков" - Пазарджик


IX. РЕЖИСУРА

Десислава Шпатова за „Изкуството да смиташ боклука под килима” от Ингмар Бергман, ДТ "Константин Велчиков" - Пазарджик


X. ПРЕДСТАВЛЕНИЕ

 „Изкуството да смитша боклука под килима” от Ингмар Брегман, режисьор Десислава Шпатова, ДТ "Константин Величков" - Пазарджик


 

XI. СЪВРЕМЕННА БЪЛГАРСКА ДРАМАТУРГИЯ

 „Неделя Вечер” от Захари Карабашлиев




Представяме ви
Уважаеми ЗРИТЕЛИ, всички представления на Голяма сцена на Театър "БЪЛГАРСКА АРМИЯ" са с начален час 19.00ч. Представленията на камерна сцена "Миракъл" и сцена-клуб "МаксиМ" са от 19.30ч. Закъснелите зрители не се допускат. При отмяна на представление, ще бъдете своевременно информирани на нашата web страница. Театър "БЪЛГАРСКА АРМИЯ" си запазва правото да прави промяна в програмата.
Партньори