2004 Носители на "Аскеер"

Награда за постижения в театралното изкуство "Аскеер" Носители на “Аскеер” за цялостно творчество (1991-2019) 1991 Носители на "Аскеер" 1992 Носители на "Аскеер" 1993 Носители на "Аскеер" 1994 Носители на "Аскеер" 1995 Носители на "Аскеер" 1996 Носители на "Аскеер" 1997 Носители на "Аскеер" 1998 Носители на "Аскеер" 1999 Носители на "Аскеер" 2000 Носители на "Аскеер" 2001 Носители на "Аскеер" 2002 Носители на "Аскеер" 2003 Носители на "Аскеер" 2004 Носители на "Аскеер" 2005 Носители на "Аскеер" 2006 Носители на "Аскеер" 2007 Носители на "Аскеер" 2008 Номинации на "Аскеер" 2008 Носители на ''Аскеер" 2009 Номинации за "Аскеер" 2009 Носители на ''Аскеер" 2010 Номинации за "Аскеер" 2010 Носители на ''Аскеер" 2011 Номинации за "Аскеер" 2011 Носители на "Аскеер" 2012 Номинации за "Аскеер" 2012 Носители на "Аскеер" 2013 Номинации за "Аскеер" 2013 Носители на "Аскеер" 2014 Номинации за "Аскеер" 2014 Носители на "Аскеер" 2015 Номинации за "Аскеер" 2015 Носители на "Аскеер" 2016 Номинации за "Аскеер" 2016 Носители на "Аскеер" 2017 Номинации на "Аскеер" 2017 Носители на "Аскеер" 2018 Номинации за "Аскеер" 2018 Носители на "Аскеер" 2019 Номинации за "Аскеер" 2019 Носители на "Аскеер" 2021 Номинации за "Аскеер"

Изгряваща звезда - Александра Василева за ролята й на Дафинка в “Свекърва” от Антон Страшимиров, постановка Мариус Куркински – ДТ Пловдив и за ролята й на Фем в спектакъла “БИФЕМ” от Людмила Петрушевска, постановка Григор Антонов – Държавен сатиричен театър “Алеко Константинов”

Музика - Асен Аврамов за спектакъла “Макбет” от Уилям Шекспир, постановка Пламен Марков – Народен театър “Иван Вазов”

Сценография - Петя Стойкова за спектакъла “Големанов” от Ст.Л.Костов, постановка Мариус

Костюмографи - Мира Каланова за спектаклите “Магбед” от Йожен Йонеско и “Макбет” от Уилям Шекспир, постановка Пламен Марков – Народен театър “Иван Вазов”

Поддържаща женска роля-Емануела Шкодрева за ролята й на Инес Финидори в “Живот х 3” от Ясмина Реза, постановка Явор Гърдев – Театър 199

Поддържаща мъжка роля -Деян Донков за ролята му на Беляев в “Месец на село” от Иван С.Тургенев, постановка Маргарита Младенова – Народен театър “Иван Вазов”

Водеща женска роля - Йорданка Стефанова за ролята й на Майката в “Къщата на Иван” от Пламен Дойнов, реж.Венцислав Асенов, ДТ Враца

Водеща мъжка роля - Стоян Алексиев за ролята му на Алекс в “Топлината през ноември ”от Яна Добрева, реж. Николай Ламбрев – Народен театър “Иван Вазов”

Режисура - Маргарита Младенова за спектакъла “Месец на село” от Иван С.Тургенев – Народен театър “Иван Вазов”

Най-добро представление - “Свекърва” от Антон Страшимиров, постановка Мариус Куркински – ДТ Пловдив

Цялостно творчество –Петър Слабаков




Представяме ви
Програма
ГЛЕДАЙТЕ ТАЗИ СЕДМИЦА
20 Септември (Понеделник)
21 Септември (Вторник)
23 Септември (Четвъртък)
24 Септември (Петък)


Уважаеми ЗРИТЕЛИ, всички представления на Голяма сцена на Театър "БЪЛГАРСКА АРМИЯ" са с начален час 19.00ч. Представленията на камерна сцена "Миракъл" и сцена-клуб "МаксиМ" са от 19.30ч. Закъснелите зрители не се допускат. При отмяна на представление, ще бъдете своевременно информирани на нашата web страница. Театър "БЪЛГАРСКА АРМИЯ" си запазва правото да прави промяна в програмата.
Партньори