2005 Носители на "Аскеер"

Награда за постижения в театралното изкуство "Аскеер" Носители на “Аскеер” за цялостно творчество (1991-2019) 1991 Носители на "Аскеер" 1992 Носители на "Аскеер" 1993 Носители на "Аскеер" 1994 Носители на "Аскеер" 1995 Носители на "Аскеер" 1996 Носители на "Аскеер" 1997 Носители на "Аскеер" 1998 Носители на "Аскеер" 1999 Носители на "Аскеер" 2000 Носители на "Аскеер" 2001 Носители на "Аскеер" 2002 Носители на "Аскеер" 2003 Носители на "Аскеер" 2004 Носители на "Аскеер" 2005 Носители на "Аскеер" 2006 Носители на "Аскеер" 2007 Носители на "Аскеер" 2008 Номинации на "Аскеер" 2008 Носители на ''Аскеер" 2009 Номинации за "Аскеер" 2009 Носители на ''Аскеер" 2010 Номинации за "Аскеер" 2010 Носители на ''Аскеер" 2011 Номинации за "Аскеер" 2011 Носители на "Аскеер" 2012 Номинации за "Аскеер" 2012 Носители на "Аскеер" 2013 Номинации за "Аскеер" 2013 Носители на "Аскеер" 2014 Номинации за "Аскеер" 2014 Носители на "Аскеер" 2015 Номинации за "Аскеер" 2015 Носители на "Аскеер" 2016 Номинации за "Аскеер" 2016 Носители на "Аскеер" 2017 Номинации на "Аскеер" 2017 Носители на "Аскеер" 2018 Номинации за "Аскеер" 2018 Носители на "Аскеер" 2019 Номинации за "Аскеер" 2019 Носители на "Аскеер" 2021 Номинации за "Аскеер"

Водеща мъжка роля - Валери Йорданов за ролята на Бръчков в "Хъшове" по Иван Вазов, режисьор Алексанъдр Морфов, Народен театър "Иван Вазов"

Водеща женска роля - Бойка Велкова за ролята на Мисис Робинсън в "Абсолвента" на Тери Джонсън, режисьор Ивайло Христов, Нов драматичен театър "Сълза и смях"

Поддържаща мъжка роля - Малин Кръстев за ролята на Кучето в "Лазарица" на Йордан Радичков, режисьор Крикор Азарян, копродукция на Фондация "Сцена Балкани" и народен театър "Иван Вазов" 

Поддържаща женска роля - Ирини Жамбонас за ролята на Маша в "Чайка" от П.Чехов, режисьор Галин Стоев, МГТ "Зад канала"

Изгряваща звезда -Дарин Ангелов за ролята на Моцарт в "Амадеус" от Питър Шафър, режисьор Бойко Илиев, Младежки театър "Николай Бинев"

Сценография - Никола Тороманов за "Пухеният" от Мартин Макдона, режисьор Явор Гърдев, ДТ "Стоян Бъчваров", Варна

Костюмография - Виржиния Додова и Марина Додова за "Абсолвента" на Тери Джонсън, режисьор Ивайло Христов, Нов драматичен театър "Сълза и смях"

Театрална музика -Стефан Димитров за "Плебеи по рождение" по Алеко Константинов, Иван Вазов, Стоян Михайловски, Христо Смирненски, Тома Измирлиев, Димитър Подвързачов и Димчо Дебелянов, режисьор Маргарита Младенова, Държавен сатиричен театър "Алеко Константинов"

Режисура - Александър Морфов за "Хъшове" по Иван Вазов, Народен театър "Иван Вазов"

Най-добро представление - "Хъшове" по Иван Вазов, режисьор Александър Морфов, Народен театър "Иван Вазов"

Съвременна българска драматургия - Боян Папазов за "Продавате ли демони?"

Цялостно творчество - Таня Масалитинова

Почетен "Аскеер" присъден на Народен театър "Иван Вазов" за "За 100-годишното му апостолско служене на българското театрално дело и националната култура, за ролята му на хранител и изразител на народния дух"




Представяме ви
Програма
ГЛЕДАЙТЕ ТАЗИ СЕДМИЦА
20 Септември (Понеделник)
21 Септември (Вторник)
23 Септември (Четвъртък)
24 Септември (Петък)


Уважаеми ЗРИТЕЛИ, всички представления на Голяма сцена на Театър "БЪЛГАРСКА АРМИЯ" са с начален час 19.00ч. Представленията на камерна сцена "Миракъл" и сцена-клуб "МаксиМ" са от 19.30ч. Закъснелите зрители не се допускат. При отмяна на представление, ще бъдете своевременно информирани на нашата web страница. Театър "БЪЛГАРСКА АРМИЯ" си запазва правото да прави промяна в програмата.
Партньори